Monter Instalacji Budowlanych Jarosław Goździewicz

Monter Instalacji Budowlanych
Jarosław Goździewicz

ul. Księżycowa 14
62-052 Chomęcice

tel. 791-989-331

Marka Vaillant obchodzi 140 lat!


140-lat-vaillant

Od 1874 r. odpowiedzialnie tworzymy technologię jutra.

Vaillant, wiodący producent urządzeń grzewczych i wentylacyjnych od 140 lat odpowiedzialnie tworzy technologię jutra.

W tym roku marka Vaillant obchodzi rocznicę 140 lat istnienia.

140 lat obecności na rynku grzewczym i wentylacyjnym to powód do dumy i radości.

W tym czasie firma zbudowała silną, stabilną markę, uznaną i cenioną w oczach klientów, partnerów, sympatyków. Dała się poznać jako lider innowacyjności oraz zaufany i odpowiedzialny partner.

Od początku swojej działalności pionierskie podejście oraz innowacje sprawiły, że marka Vaillant dziś jest jedną z wiodących na rynku technologii grzewczej.

W 1874 roku założyciel firmy – Johann Vaillant rozpoczął prowadzenie zakładu rzemieślniczego branży instalacyjnej. Następnie w 1894 roku jako pierwszy na świecie zaprezentował hit tamtych czasów – łazienkowy, gazowy podgrzewacz wody użytkowej pracujący w „systemie zamkniętym”. Było to pierwsze urządzenie do podgrzewania wody w sposób higieniczny, bez kontaktu wody z gazami spalania. Kolejnym znaczącym krokiem w rozwoju tych urządzeń, była lżejsza, wisząca wersja gazowego podgrzewacza łazienkowego. Pomysłem Vaillant jest również centralne ogrzewanie, które pozwoliło dostarczać ciepło w tym samym czasie do kilku pomieszczeń za pomocą tylko jednego urządzenia grzewczego.

Dzisiaj, umiejętne wykorzystywanie energii odnawialnej jest bardzo ważnym tematem na świecie, jest także powodem dla którego Vaillant produkuje w Niemczech pompy ciepła i kolektory słoneczne , czyli urządzenia efektywnie wykorzystujące energię z natury.

„Od momentu założenia firmy w 1874 roku, Vaillant czuł się odpowiedzialny wobec swoich klientów, pracowników i społeczeństwa”, mówi dr Carsten Voigtländer, CEO Grupy Vaillant. „Uczestniczymy w rozwiązywaniu globalnych problemów związanych z ochroną klimatu, efektywnym wykorzystaniem energii i zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla. Dzięki naszej technologii, w znaczący sposób przyczyniamy się do ochrony zasobów naturalnych.

Aby podkreślić swoją społeczną odpowiedzialność, Vaillant wspiera organizację charytatywną – SOS Wioski Dziecięce w jej potrzebach.

Do dnia dzisiejszego miejsce, w którym firma rozpoczęła działalność, czyli miasto Remscheid w Niemczech, pozostaje siedzibą grupy Vaillant, która obecnie obejmuje Vaillant oraz siedem innych marek technologii grzewczej. Również do dziś firma jest własnością rodziny Vaillant.

Monter Instalacji Budowlanych
Jarosław Goździewicz

ul. Księżycowa 14
62-052 Chomęcice

tel. 791-989-331